دوشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٧
سایت های مرتبط
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 218934
 بازدید امروز : 139
 کل بازدید : 593170
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1719
اوقات شرعی بشاگرد
اخبار > 400 میلیارد ریال برای طرح آبرسانی جگین به بشاگرد اختصاص یافت


  چاپ        ارسال به دوست

400 میلیارد ریال برای طرح آبرسانی جگین به بشاگرد اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار ما، امین قصمی به خبرنگاران اظهار داشت: طرح آبرسانی جگین به بشاگرد با اعتبار هزینه شده 498 میلیارد ریال و 27 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که با تخصیص اعتبار مورد نیاز از محل دفتر امور عمرانی دفتر رهبر معظم انقلاب، فاز اول این طرح طی یک سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی ابراز داشت: طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد برای افق سال 1415 برای جمعیت 36 هزار نفر پیش بینی شده که با تامین اعتبار تخصیص یافته از سوی دفتر مقام معظم رهبری می توان طی 12 ماه آینده با احداث 2 واحد تصفیه خانه موقت تا اتمام تصفیه خانه اصلی شهر، آب شرب با کیفیت در اختیار مردم بشاگرد قرار داد. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان افزود: طرح آبرسانی جگین در بشاگرد به عنوان یکی از بزرگ ترین طرح های آبرسانی استان هرمزگان بوده که با هدف تامین آب به میزان 3.5 میلیون متر مکعب در سال اجرایی شده است. 

قصمی حجم عملیاتی این طرح را شامل احداث تصفیه خانه آب به ظرفیت 15 هزار مترمکعب در شبانه روز، 160 کیلومتر خط انتقال آب، مخازن ذخیره به حجم 20 هزار متر مکعب و 3 واحد ایستگاه پمپاژ اعلام کرد. 

این مسوول اعتبار تخصیص داده شده این طرح در سال جاری را 80 میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: اعتبار کل این طرح یک هزار و 898 میلیارد ریال بوده و اعتبار مورد نیاز جهت بهره برداری و تکمیل آن 1400 میلیارد ریال است. 

وی خاطر نشان کرد: با تکمیل این طرح، آب شرب مورد نیاز شهرهای سردشت، گوهران و 164 روستای مسیر طرح تامین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان افزود: در سفر نمایندگان امور عمرانی دفتر رهبر معظم انقلاب به شهرستان بشاگرد مدیرکل دفتر برنامه ریزی راهبردی و تلفیقی وزارت نیرو و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی


١٩:٣٢ - 1397/04/27    /    شماره : ٣٧٧٨    /    تعداد نمایش : ٨٩خروج